JAKI TUSZ DO DRUKARKI

2022-09-02

Jednym z czynników zapewniających doskonałą jakość druku różnych dokumentów i obrazów jest odpowiedni dobór tuszu do drukarki. Te materiały eksploatacyjne muszą być kompatybilne ze sprzętem drukującym, spełniać ich specyfikacje techniczne. Sklep - Tonerdodrukarki oferuje szereg oryginalnych produktów zapewniających wydajną pracę drukarek, w tym tusze do drukarek HP, Canan, Epson, Brother, Lexmark itd. Produkowane przez renomowane marki, gwarantują wyrazistość, wytrzymałość, trwałość drukowanego tekstu lub obrazu. Wdrożenie najwyższej kontroli jakości spowodowało, że, tusze do drukarek gwarantują ich bezawaryjne działanie przez cały okres użytkowania. Posiadamy w ofercie także doskonałej jakości zamienniki zapewniające taką samą efektywność jak w przypadku tuszów oryginalnych.

Tusze do drukarek – oryginalne czy zamienniki

Wszyscy doskonale wiemy, że oryginału nie da się niczym zastąpić. Ale koszt nowego wkładu z tuszem do drukarki, a w niektórych przypadkach 3 wkładów, jest wyższy w porównaniu z możliwością wyboru zamiennika. Powstaje pytanie, jak i jaki tusz do drukarki wybrać. Przy wyborze tuszu należy wziąć pod uwagę szereg czynników, które bezpośrednio wpływają na jakość oraz szybkość i koszt druku. Na przykład przy drukowaniu zdjęć duże znaczenie ma jakość użytego papieru fotograficznego i jakość tuszu. Przez wiele lat pracy z drukiem zdjęć każdy wybiera dla siebie swój złoty środek – konkretnego producenta tuszu i papieru. W naszym sklepie kupisz oryginalne oraz w zamiennikach tusze do drukarek atramentowych (czarne i kolorowe) oraz tonery do drukarek cyfrowych.  

Zasady doboru tuszu do drukarki

Aby kupić odpowiedni tusz do swojej drukarki atramentowej, skorzystaj z tego krótkiego przewodnika. Przejrzyj wymagania operacyjne drukarki. Barwniki pigmentowe nadają się tylko do 4-kolorowych i 5-kolorowych modeli urządzeń drukujących. Tusz rozpuszczalny w wodzie można łączyć ze wszystkimi nowoczesnymi modelami drukarek. Są bezpieczne i zapewniają wysoką jakość produktów poligraficznych.

Pamiętaj, że żywotność wkładu i całej drukarki w dużej mierze zależy od jakości tuszu. Jakość materiałów eksploatacyjnych odgrywa znaczącą rolę w druku różnych materiałów, tworzeniu prezentacji, zdjęć, plakatów, broszur, ulotek i innych produktów drukowanych. Wszystkie te właściwości zależą od jakości atramentu, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na ich wybór.

Odmiany tuszów do drukarek

Obecnie istnieje wiele odmian tuszów do drukarek atramentowych, których skład i konsystencja decydują o jakości i trwałości gotowych wydruków. Bez względu na rodzaj, wszystkie posiadają płynną bazę o składzie chemicznym bezpiecznym dla zdrowia w codziennym użytkowaniu.Tusze wodorozcieńczalne do druku domowego, światłotrwałe do druku fotograficznego, atramenty pigmentowe do druku biurowego.

Tusz do drukarek rozpuszczalny w wodzie

Idealne do codziennego drukowania w domu lub w pracy, tusze na bazie wody są kompatybilne z wieloma drukarkami. Są dość poszukiwane ze względu na ich wszechstronność i niski koszt. Tusze rozpuszczalne w wodzie doskonale nadają się zarówno do druku tekstu, jak i fotografii, o ile używasz odpowiedniego papieru.

Tusz do drukarek pigmentowy

Ten rodzaj tuszu jest podobny pod względem struktury do atramentów rozpuszczalnych w wodzie, ale ma namacalne cząsteczki, które łączą się ze sobą podczas drukowania i zapewniają wyraźne i bogate wydruki. Gotowe zdjęcia i materiały tekstowe są odporne na promieniowanie ultrafioletowe i wilgoć dzięki specjalnej kompozycji, która pod działaniem tlenu jest bezpiecznie utrwalana na papierze.

Jakie są dostępne rodzaje tuszów do drukarek atramentowych?

Aby odpowiedzieć na pytanie, który tusz najlepiej nadaje się do drukarki atramentowej, musisz najpierw dowiedzieć się, jakie rodzaje materiałów eksploatacyjnych ogólnie istnieją? W naszym sklepie internetowym tonerdodrukarki.pl właścicielom drukarek oferowane są 2 opcje tuszów:

  • Oryginalny (wyprodukowany przez producenta drukarek i przeznaczony do konkretnych modeli wkładów)
  • Kompatybilny - zamiennik (tusze te są produkowane przez zewnętrznych producentów, ale pod względem właściwości technicznych w pełni spełniają wymagania urządzenia drukującego). Wkłady wypełnione są tuszem zawierającym środek zapobiegający zasychaniu głowicy.

Oczywiście oryginalny tusz idealnie nadaje się do drukarki określonej marki. Są jednak droższe i często nie dają oczekiwanego odwzorowania kolorów. Aby zaoszczędzić pieniądze, właściciele urządzeń do drukowania preferują zamienniki tuszu do drukarek. Dzięki temu koszt drukowania kolorowych obrazów zmniejsza się 30-40 razy. Komercyjne drukowanie w kolorze na dużą skalę wymaga optymalizacji kosztów materiałów eksploatacyjnych. W związku z tym właściciele firm poligraficznych wyposażają swoje drukarki w system ciągłego zasilania atramentem, który działa dobrze ze wszystkimi ich odmianami, niezależnie od jakości i składu. Wszystkie produkty mają gwarantowaną jakość, bezpieczny skład, przystępną cenę. Wygodny katalog z filtrami z naszego sklepu internetowego ułatwi zakup tuszu do drukarek z dostawą.

pixel