GDZIE KUPIĆ TUSZ DO DRUKARKI?

2022-06-27

Zdecydowana większość z nas posiada w swoich domach drukarki. Stanowią one również niezbędny element wyposażenia każdego biura, pozwalają w krótkim czasie wydrukować niezbędne dokumenty. Drukarki działają poprawnie, jeśli dobierzemy do nich odpowiedni tusz. Pozostaje pytanie, gdzie dokładnie możemy go zakupić?

Zakup tuszu w sklepach RTV AGD

Tusz do drukarek kupimy przede wszystkim tam, gdzie sam sprzęt, czyli w sklepach typu RTV AGD. Zazwyczaj posiadają one w asortymencie tusze do drukarek, które sprzedają - można zakupić je razem z urządzeniem bądź też osobno. Zaletą tego typu sklepów jest ich duża dostępność, bowiem znajdują się w niemal każdej większej galerii handlowej. Często zlokalizowane są także w centrach miast. Z drugiej strony, proponowane przez te sklepy ceny są stosunkowo wysokie. Czasami możemy liczyć na różnego typu zniżki, jednak w większości przypadków musimy liczyć się z ceną regularną. O ile w przypadku zakupu drukarki tusz czasami dodawany jest do niej za darmo, o tyle za każdy kolejny musimy już zapłacić z własnej kieszeni. Ponadto, sklepy RTV AGD zazwyczaj nie dysponują zamiennikami tuszu, dlatego też musimy dobrać tusz odpowiedni do naszego sprzętu. To oczywiście związane jest bezpośrednio z jego ceną - zamienniki są znacznie tańsze od oryginalnych tuszów. 

Sklepy poligraficzne

Tusz do drukarki kupimy w sklepie poligraficznym, jednak zawsze zwracajmy uwagę na to, czy tego typu produkty nie prowadzą wyłącznie sprzedaży hurtowej. Jeśli prowadzimy działalność gospodarczą, to nie będzie to stanowiło dla nas większego problemu. Ostatecznie zawsze dobrze jest mieć spory zapas tuszów, które w firmie zużywają się naprawdę szybko. Tymczasem osoby fizyczne, które nie prowadzą własnej działalności gospodarczej, muszą kupować tusze w sklepach, prowadzących sprzedaż detaliczną. Minusem sklepów poligraficznych jest ich stosunkowo słaba dostępność. Wiele punktów w ostatnim czasie zakończyło działalność stacjonarną, przenosząc się do sieci. Prowadzenie sklepu internetowego często okazuje się nie tylko tańsze, ale i znacznie prostsze. Zaletą sklepów poligraficznych jest natomiast szeroka dostępność tuszów oraz tańszych zamienników. Ponadto, sprzedawca posiada dużą wiedzę z tego zakresu, zatem jest nam w stanie w profesjonalny sposób doradzić, który tusz będzie najlepszym wyborem.

Zakupy w sieci

Coraz więcej osób zainteresowanych zakupem tuszu do drukarki, zagląda do internetu. Możemy w nim znaleźć bardzo korzystne cenowo oferty, różnego rodzaju promocje czy rabaty. Kupując w sklepach internetowych, oszczędzamy sporo czasu i pieniędzy, dlatego warto rozważyć taką możliwość. Musimy jedynie rozważnie wybierać miejsce, w którym dokonamy zakupów.

Profesjonalne sklepy internetowe

W sieci możemy znaleźć mnóstwo sklepów, oferujących tusze do drukarek oraz ich zamienniki. Często działają one stacjonarnie bądź w ostatnim czasie zakończyły działalność stacjonarną, przenosząc się do siebie. W tego typu sklepach kupimy tusz do niemal każdej drukarki. Oferta skierowana jest zarówno do osób fizycznych, jak i do przedsiębiorców. Sklepy internetowe bez problemu wystawiają fakturę bądź inne dokumenty, potwierdzające dokonanie zakupu. Przesyłka zostanie do nas dostarczona w krótkim czasie, jednak w niektórych przypadkach istnieje też możliwość odbioru zamówienia w konkretnym punkcie. W razie potrzeby możemy napisać maila do sprzedawcy bądź zatelefonować, a otrzymamy wszelkie, potrzebne nam informacje. Jest to bardzo pomocne dla osób, które nie mają większej wiedzy w zakresie zakupu tuszu do drukarek bądź chcą skorzystać z tańszych zamienników, lecz nie wiedzą, jaki dokładnie wybrać. 

Portale ogłoszeniowe i aukcyjne

Tusze do drukarek możemy kupić nie tylko w sklepach internetowych, lecz również na portalach ogłoszeniowych oraz aukcyjnych. Pozostaje pytanie, czy zakupy w tego typu miejscach są w pełni bezpieczne? Czy otrzymamy pełnowartościowe produkty? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, bowiem wiele zależy od tego, kto realizuje nasze zamówienie. Czasami na tego typu portalach działają sklepy internetowe, które chcą zwiększyć swój zasięg i pozyskać większą liczbę klientów. Kupowanie w nich jest całkowicie bezpieczne - zwykle bezpośrednio z ogłoszenia możemy przejść na stronę sklepu. Niemniej jednak unikajmy zawierania transakcji z osobami fizycznymi, które sprzedają tusze niewiadomego pochodzenia. Bardzo często są to produkty, które zostały przez nie zakupione wcześniej, jednak na skutek zmiany modelu drukarki, stały się bezużyteczne. Choć możemy kupić je w okazyjnej cenie, nie mamy pewności, czy będą działały. Tusze są bowiem stosunkowo wrażliwe na działanie różnego typu czynników zewnętrznych, na przykład wysokich temperatur. Jeśli były przechowywane w nasłonecznionym miejscu, mogą być zasuszone. Ponadto, jeśli opakowanie było otwarte przez dłuższy okres czasu, tusz mógł stracić swoje właściwości. Czasami korzystniej będzie dopłacić, kupując tusz w profesjonalnym sklepie internetowym, jednocześnie mając pewność co do jego jakości. 

pixel