Blog

Na co zwrócić uwagę kupując toner do drukarki? Drukarka laserowa jest najczęściej kupowana przez osoby prywatne i firmy. Jest to urządzenie wydajne i ekonomiczne, wymaga jedynie wymiany tonera. Przy zakupie tonera trzeba pamiętać, aby był on kompatybilny z danym modelem drukarki, dzięki czemu nie dojdzie do awarii urządzenia.
Czytaj dalej
Jaki tusz do drukarki HP? Drukarki marki HP wiodą prym dzięki najwyższej jakości, kompaktowości i szybkości. Oczywiście bez względu na to, jak dobre jest urządzenie drukujące, bez dobrego atramentu nie będzie ono działać prawidłowo. Jest to dość oczywiste dla każdego użytkownika drukarek atramentowych. Wysokiej jakości tusz do drukarki HP jest niezbędny do stworzenia pięknie wydrukowanego dokumentu.
Czytaj dalej
Zasada działania drukarki. Wszystkie drukarki, czy to atramentowe czy laserowe, pełnią tę samą funkcję: drukują kombinację kropek na arkuszu papieru. Kropki mogą różnić się rozmiarem i kolorem, farba drukarska jest nakładana na papier różnymi metodami, ale wszystkie drukowane obrazy lub tekst, składają się z kropek. Im mniejsze kropki zostaną wydrukowane, tym lepszy będzie wynik końcowy na papierze.
Czytaj dalej
Drukarka to jedno z tych urządzeń, które cieszy się ogromną popularnością. Pomimo tego, że wiele dokumentów przechowywanych jest w formie elektronicznej, to nadal jednak niejednokrotnie niezbędne są drukowane papiery. Często decydujemy się na zakup własnej drukarki, a co za tym idzie, jesteśmy zmuszeni do wymiany części eksploatacyjnych. Doskonałym przykładem jest tusz, którego wybór może przysporzyć wiele problemów. Co jest lepszym rozwiązaniem - tusz oryginalny czy zamiennik? Dlaczego jakość druku ma tak duże znaczenie? Jakie różnice mogą występować w wydajności wkładu? Jaka cena za tusz jest odpowiednia? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 
Czytaj dalej
Zaschnięty tusz to jeden z największych problemów, z którymi niejednokrotnie musimy się uporać. Wystarczy, że przez pewien czas nie korzystamy z takiego urządzenia, aby pojawił się taki kłopot. Wbrew pozorom rozwiązania w tych sytuacjach są stosunkowo łatwe. W jaki sposób poradzić sobie z problemem zaschniętego tuszu w drukarce? Jak usunąć problem zaschniętego tuszu w drukarce z oddzielonymi od kartridżów głowicami? Jak uporać się z tytułowym problemem w przypadku drukarki ze zintegrowanymi głowicami? W jaki sposób wyeliminować zaschnięty tusz w drukarce HP? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym wpisem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.
Czytaj dalej
Drukarka to jedno z tych urządzeń, które może znacząco wpłynąć na ułatwienie pracy. Należy jednak pamiętać o tym, że utrzymanie tego sprzętu może nas kosztować dość dużą ilość funduszy. W sposób szczególny jest to zauważalne w przypadku potencjalnej wymiany części eksploatacyjnych. Dlaczego zamienniki tonerów są tańsze od oryginalnych części? Jakie zalety i wady zamienników możemy wyróżnić? W jaki sposób dokonać wyboru odpowiednich zamienników do drukarki? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 
Czytaj dalej
Toner do drukarki to drobna substancja (proszek) ze stopu lekkiego, która jest przeznaczona do stosowania we wkładach do urządzeń wielofunkcyjnych, kopiarek i drukarek laserowych. W skład tonera wchodzi przede wszystkim polimer, na przykład może to być poliakrylan styrenu z pewnymi barwnikami. Ponadto proszek zawiera również różne materiały magnetyczne, takie jak magnetyt. W tym celu takie cząstki są zamknięte w otoczce wykonanej z polimeru. Chcesz wymienić toner w swojej drukarce laserowej, zapoznaj się z ofertą naszego sklepu i wybierz model oryginalny lub zamiennik. Nasze ceny przyjemnie Cię zaskoczą a wysoka jakość produktu przywiedzie po kolejne akcesoria.
Czytaj dalej
W przypadku wielu drukarek atramentowych z wkładami występuje problem: zbiorniki z tuszem są nadal pełne, ale drukarka nie drukuje niektórych kolorów lub rozdaje puste kartki. Jednocześnie wykrywane są wkłady (nie pojawiają się komunikaty o błędach i drukowanie nie jest blokowane), ale nawet wielokrotne głębokie czyszczenie nie pomaga. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego drukarka nie drukuje, mimo że jest tusz.Ta wiedza pomoże ustalić, co zrobić w pierwszej kolejności, aby jeszcze bardziej nie zaszkodzić urządzeniu.
Czytaj dalej
Jednym z czynników zapewniających doskonałą jakość druku różnych dokumentów i obrazów jest odpowiedni dobór tuszu do drukarki. Te materiały eksploatacyjne muszą być kompatybilne ze sprzętem drukującym, spełniać ich specyfikacje techniczne. Sklep - Tonerdodrukarki oferuje szereg oryginalnych produktów zapewniających wydajną pracę drukarek, w tym tusze do drukarek HP, Canan, Epson, Brother, Lexmark itd. Produkowane przez renomowane marki, gwarantują wyrazistość, wytrzymałość, trwałość drukowanego tekstu lub obrazu.
Czytaj dalej
Czy tusz do drukarki ma termin ważności? Z reguły okres trwałości tuszu pigmentowego wynosi trzy lata, a tuszu wodnego pięć (data produkcji jest zwykle wskazywana przez producenta na etykiecie). Jednak po otwarciu opakowania fabrycznego nie zaleca się używania tuszu dłużej niż 6 miesięcy (przede wszystkim ze względu na stopniowe parowanie i gęstnienie płynu). Tusz do drukarki, podobnie jak inne płyny przemysłowe, należy przechowywać w ciemnym miejscu, niedostępnym dla dzieci. Długotrwała ekspozycja na promienie ultrafioletowe, niskie i wysokie temperatury jest wysoce niepożądana. Normalna temperatura przechowywania tuszu wynosi około +15 do +35 stopni Celsjusza, to jest normalna temperatura pokojowa. Ważne! Nie wystawiaj tuszu do drukarki na słońce ani nie wkładaj do lodówki.
Czytaj dalej
pixel