TONER DO DRUKARKI

2022-09-02

Toner do drukarki to drobna substancja (proszek) ze stopu lekkiego, która jest przeznaczona do stosowania we wkładach do urządzeń wielofunkcyjnych, kopiarek i drukarek laserowych. W skład tonera wchodzi przede wszystkim polimer, na przykład może to być poliakrylan styrenu z pewnymi barwnikami. Ponadto proszek zawiera również różne materiały magnetyczne, takie jak magnetyt. W tym celu takie cząstki są zamknięte w otoczce wykonanej z polimeru. Chcesz wymienić toner w swojej drukarce laserowej, zapoznaj się z ofertą naszego sklepu i wybierz model oryginalny lub zamiennik. Nasze ceny przyjemnie Cię zaskoczą a wysoka jakość produktu przywiedzie po kolejne akcesoria.

Czym jest toner do drukarki?

Toner do drukarek to proszek, który służy do drukowania w drukarkach kolorowych i czarno-białych. Wykonany jest specjalnie do nadruku w czterech opcjach kolorystycznych - czarnym (do druku czarno-białego), żółtym, cyjan i czerwonym (do drukarek kolorowych). Mieszając się ze sobą, jak tusz w drukarkach atramentowych, kolorowe cząsteczki tonera są w stanie odtworzyć niemal każdą kombinację kolorów i odcieni, do których rozróżniania przywykło ludzkie oko.

Właściwości tonera do drukarek

Jeśli mówimy o fizycznych właściwościach tonera, to należy powiedzieć, że jego cząsteczki mają wielkość w zakresie 5-30 mikronów. Aby móc zastosować taki proszek w procesie elektrograficznym, musi on koniecznie mieć właściwości dielektryczne i jednocześnie być dobrze naelektryzowany podczas mieszania. Jeśli chodzi o taki parametr jak temperatura topnienia, to w niektórych modelach drukarek proszek ten zaczyna się topić i przywierać do powierzchni nośnika papieru w temperaturze 200 stopni Celsjusza przez 0,25 sekundy.

Odmiany tonerów do drukarek

Aby w pełni odsłonić temat związany z tym, czym jest toner w drukarce, konieczne jest również przeanalizowanie jego odmian. Przede wszystkim toner do drukarki laserowej może być magnetyczny i niemagnetyczny. Różnica między nimi polega na tym, że materiał eksploatacyjny pierwszego typu ma możliwość interakcji z rolką magnetyczną bez jakiegoś pośrednika podczas jego podawania na powierzchnię do właściwego bębna drukującego. Jeśli chodzi o jego niemagnetyczny odpowiednik, w tym przypadku wypełniacz nie może sam stykać się z wałem. Jego ruch odbywa się z pomocą nośnika.

Zwykle jakość tkwiąca w pierwszej wersji proszku występuje w czarnych wypełniaczach. Dodatkowo proszek do wkładów laserowych jest oryginalny i kompatybilny. Jest produkowany przez producenta urządzeń drukujących tylko dla konkretnego modelu. Wersja kompatybilna jest produkowana przez firmy zewnętrzne do użytku w urządzeniach znanych marek.Taki wskaźnik jak kompatybilność tonerów do drukarek laserowych jest najważniejszy, aby urządzenia drukujące, które będą uzupełniane takimi produktami mogły normalnie funkcjonować.

Barwniki w tonerze do drukarek

Również barwnik stosowany w urządzeniach z technologią druku laserowego dzieli się na dwa rodzaje w zależności od metody produkcji: chemiczny i mechaniczny. Pierwszym z nich jest proszek, który został wytworzony za pomocą procedury takiej jak synteza chemiczna. Dzięki pojawieniu się tego typu tonera możliwe stało się zwiększenie średniej rozdzielczości druku do 2400-4800 dpi. To z kolei pozytywnie wpłynęło na jakość i szczegółowość druku. Ponadto ten toner posiada drobinki o odpowiednim kształcie, co pozwoliło zwiększyć jego płynność, rozszerzyć zakres powtarzalnych odcieni, a także obniżyć temperaturę wymaganą do utrwalenia tekstu lub grafiki na papierze.

Inne zalety tego rodzaju proszku są wysokie wydajność transferu, jego oszczędność podczas drukowania, charakterystyka stabilności i niska ścieralność. Dzięki tej drugiej jakości wydłuża się żywotność części składających się na toner. Drugi rodzaj pojawił się przed chemicznym – to on stał u początków druku laserowego. Producenci tego typu tonera używają do jego produkcji mechanicznego kruszenia. Jakość transmisji z takim proszkiem jest całkiem dobra, ale i tak gorsza od wersji chemicznej. Dodatkowo mechaniczna jest gorsza pod względem takich wskaźników jak grubość warstwy podczas drukowania, płynność, odwzorowanie półtonów i gama kolorów. Ale jeśli chodzi o cenę, ta opcja jest tańsza niż toner stworzony metodą syntezy chemicznej.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze tonera do drukarek?

Ale jak wybrać odpowiednią opcję przy zakupie tonera rozważ kryteria:

  • Kupuj materiały eksploatacyjne tylko od zaufanych sprzedawców specjalizujących się w tonerach do drukarek. Alternatywą jest nasz sklep internetowy tonerdodrukarki.pl.
  • Przeczytaj wszystkie informacje na opakowaniu i oznakowaniu produktu. Kupując kompatybilny toner, zostaw z niego opakowanie, aby nie martwić się o wybór następnym razem.
  • Etykieta musi zawierać: markę i model, skład, kraj produkcji, zalecenia dotyczące przechowywania, nazwę producenta.
  • Oceń szczelność opakowania – musi być całkowicie zapieczętowane. Aby to sprawdzić, potrząśnij pojemnikiem z tonerem i sprawdź, czy wylatuje proszek. Jeśli nie, to masz w rękach dobry produkt.
  • Data produkcji towaru - data ważności tonera nie przekracza 12 miesięcy od daty wydania. Nie każdy uniwersalny toner nadaje się do Twojej drukarki. Zwykle obejmuje określone marki i modele urządzeń drukujących.

Tonery do drukarek cyfrowych oryginalne i w zamiennikach dostępne są na naszej stronie internetowej. Posiadamy w ofercie produkty takich marek jak: Brother, Canon, Dell, Epson, Oki, Panasonic i wiele innych. Tylko u nas kupisz toner nawet do bardzo niszowego urządzenia. Jeżeli masz pytania skontaktuj się z obsługą naszego sklepu. Nasze działania nastawione są sprzedaż tonerów do drukarek najwyższej jakości po przystępnej cenie. Oferujemy tonery czarne i kolorowe kompatybilne z konkretnymi drukarkami. 

pixel