NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ KUPUJĄC TONER DO DRUKARKI

2022-11-04

Na co zwrócić uwagę kupując toner do drukarki? Drukarka laserowa jest najczęściej kupowana przez osoby prywatne i firmy. Jest to urządzenie wydajne i ekonomiczne, wymaga jedynie wymiany tonera. Przy zakupie tonera trzeba pamiętać, aby był on kompatybilny z danym modelem drukarki, dzięki czemu nie dojdzie do awarii urządzenia. Wybierając ten rodzaj materiału eksploatacyjnego należy zwrócić uwagę na jego wydajność oraz jakość. Trzeba zastanowić się, ile będzie drukowanych stron w ciągu miesiąca a także czy potrzebny jest tylko druk monochromatyczny czy też w kolorze.

Do czego służy kaseta z tonerem do drukarki?

Korzystając z dowolnej drukarki, należy w odpowiednim czasie uzupełnić poziom materiałów eksploatacyjnych, aby zapewnić płynną pracę urządzenia. W przypadku drukarki laserowej używany jest toner - drobny proszek, który jest wypalany na bębnie fotograficznym i zapewnia wysokiej jakości wydruki dokumentów.

Czym jest substancja w tonerze? Jest to drobny proszek o niskiej temperaturze topnienia, otrzymywany w wyniku chemicznej obróbki szeregu materiałów polimerowych.Taki proszek umożliwia strukturyzację obrazu poprzez przeniesienie go do jednostki optycznej, która już przenosi obraz lub tekst bezpośrednio na kartkę papieru. Substancja służy do uzupełniania wkładu laserowego w drukarce, urządzeniu wielofunkcyjnym lub kopiarce.

Istnieją dwa rodzaje tonerów do drukarek:

  • Magnetyczny - oddziałujący z wałem magnetycznym i posiadający właściwości magnetyczne.Te cechy są unikalne dla czarnych tonerów.
  • Niemagnetyczne - są przenoszone na fotoprzewodnik podczas interakcji z nośnikiem - wywoływaczem.

Obraz, który można uzyskać nowoczesnym tonerem do drukarki, charakteryzuje się wysoką jakością i niezrównaną wyrazistością.

Na co zwrócić uwagę kupując toner do drukarki?

W sklepie z materiałami eksploatacyjnymi do drukarek dostępne są tonery oryginalne oraz w zamiennikach. Poza ich kompatybilnością z urządzeniem do sprawdzenia jest także data produkcji.

Różnice między a rodzajami tonerów

Sprzedawane tonery dzielą się na 2 rodzaje: od oryginalnego producenta i od firmy zewnętrznej posiadającej licencję. Dowiedzmy się o nich więcej:

  • Oryginalny toner jest sprzedawany przez firmy produkujące urządzenia drukujące. Z reguły tonery mają doskonałe właściwości i pozwalają na druk wysokiej jakości. Z tego powodu są wybierane przez użytkowników, którzy chcą uzyskać wydruki zgodne z możliwościami technologicznymi danej drukarki.
  • Kompatybilny toner w zamienniku jest produkowany przez strony trzecie na licencji oryginalnego producenta. Ich zaletą jest to, że we wszystkich właściwościach są podobne do towarów oryginalnych. To tańsze elementy eksploatacyjne które często posiadają wyższą wydajność niż odpowiedniki pochodzące od producenta drukarki. Koszt takich tonerów jest o rząd wielkości niższy, a jednocześnie dobrze radzą sobie z drukowaniem. Na stronie internetowej sklepu znajdują się dokładne opisy, w których zawarta jest możliwa liczba stron do wydrukowania, lista urządzeń do których odpowiednie są dane tonery.  

Tonery w zamiennikach są optymalnym wyborem, jeżeli ktoś niezbyt często korzysta z drukarki. Tonery w oryginałach są dobrym wyborem, gdy trzeba drukować często i w dużych ilościach.Tonery mogą mieć tylko tusz czarny lub kolorowy (niebieski, magenta, żółty, czarny). Jeśli zamienniki zostaną dobrane zgodnie z wymaganiami urządzeń drukujących, uda się uzyskać dobry wynik drukowania za niewielkie pieniądze.

Rodzaje tonerów do drukarek

Drukarki laserowe występują w dwóch rodzajach, a mianowicie:

  • Mają bęben zintegrowany z pojemnikiem na toner – to droższe rozwiązanie, ponieważ przy awarii tonera automatycznie trzeba wymienić toner.
  • Wymienia się tylko proszek natomiast bęben stanowi oddzielnym produkt.

Jeśli chodzi o rozdzielności bębna od tonera niezwykle ważna jest jego żywotność. Wydajność bębnów może dotyczyć 10.000 wydruków a w innym przypadku dochodzi do 600.000 wydruków.

Rozważ kryteria przy wyborze tonera do drukarki cyfrowej:

  • Kupuj materiały eksploatacyjne tylko od zaufanych dostawców specjalizujących się w sprzedaży tonerów do drukarek.
  • Przeczytaj wszystkie informacje na opakowaniu i oznakowaniu produktu. Kupując kompatybilny toner, zostaw z niego opakowanie, aby następnym razem nie martwić się o wybór.
  • Etykieta musi zawierać: markę i model, skład, kraj produkcji, zalecenia dotyczące przechowywania, nazwę producenta.
  • Data produkcji towaru - data ważności tonera nie przekracza 12 miesięcy od daty wydania.

Nie każdy uniwersalny toner nadaje się do Twojej drukarki lub kopiarki. Zwykle obejmuje określone marki i modele urządzeń wielofunkcyjnych. Powinno to być wskazane na opakowaniu. Tutaj znajdziesz szeroki wybór oryginalnych i kompatybilnych tonerów w zamienniku, co do jakości których nie będziesz musiał wątpić. Lojalna polityka cenowa doda przyjemnych doznań we współpracy ze sklepem.

Jak długo można korzystać z tonera?

Toner należy do materiałów eksploatacyjnych które nie wysychają, bez względu na to czy jest obecnie wykorzystywany czy tylko umieszczony w drukarce. Na rynku dostępne są urządzenia drukujące z funkcją eko, która ogranicza ilość zużycia tonera. W tym przypadku jego działanie jest bardziej ekonomiczne.

Ponadto odpowiednie ustawienia drukarki według drukowanego obrazu nie wymaga wiele czasu, ale pozwala na oszczędności proszku tonerowego. Ważne jest to co w danym momencie jest drukowane. Jeżeli to tylko tekst wystarczy ustawić wydruk na kolor czarny i toner z kolorem nie będzie wykorzystywany. Jeżeli drukowana będzie grafika można ograniczyć nasycenie kolorów na wydruku.  

pixel