SPOSÓB NA ZASCHNIĘTY TUSZ DO DRUKARKI

2022-10-04

Zaschnięty tusz to jeden z największych problemów, z którymi niejednokrotnie musimy się uporać. Wystarczy, że przez pewien czas nie korzystamy z takiego urządzenia, aby pojawił się taki kłopot. Wbrew pozorom rozwiązania w tych sytuacjach są stosunkowo łatwe. W jaki sposób poradzić sobie z problemem zaschniętego tuszu w drukarce? Jak usunąć problem zaschniętego tuszu w drukarce z oddzielonymi od kartridżów głowicami? Jak uporać się z tytułowym problemem w przypadku drukarki ze zintegrowanymi głowicami? W jaki sposób wyeliminować zaschnięty tusz w drukarce HP? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym wpisem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

W jaki sposób poradzić sobie z problemem zaschniętego tuszu w drukarce?

Poszczególne działania w tym zakresie powinniśmy rozpocząć od tego, by upewnić się, że problem jest po stronie zaschniętego tuszu. Aby to zweryfikować, możemy przyjrzeć się danej stronie, która została wydrukowana. Jeśli na tej podstawie wnioskujemy, że problemy są właśnie z atramentem, wówczas możemy przystąpić do czynności, które mają na celu czyszczenie dysz. W nowoczesnych drukarkach czynność ta może zostać wymuszona na poziomie ustawień urządzenia. Co ciekawe, niekiedy mamy do czynienia z automatycznym uruchamianiem czyszczenia głowicy po włączeniu drukarki. W ten sposób jako właściciele możemy mieć pewność, że tusz nie będzie zasychał. Jeśli zabieg ten będzie jednak powtarzany zbyt często, wówczas marnowana jest duża ilość atramentu, co niekiedy jest dość problematyczne.

Warto mieć w tym miejscu świadomość tego, że zaschnięty tusz nie będzie problemem, jeśli kartridże są zintegrowane z drukującymi głowicami. W takiej sytuacji wystarczająca będzie wymiana pojemnika na nowy. Jednocześnie spróbujmy sił w udrażnianiu. Oczywiście sprawy komplikują się, gdy głowica jest niewymiennym elementem urządzenia. Niestety koszt wymiany może wówczas przewyższyć wartość urządzenia. Jest to dość powszechny zabieg producentów, który ma na celu ukaranie użytkowników, którzy korzystają z zamienników. 

Jak usunąć problem zaschniętego tuszu w drukarce z oddzielonymi od kartridżów głowicami?

Przede wszystkim powinniśmy mieć świadomość tego, że urządzenia drukujące posiadające głowice oddzielone od kartridżów są stosunkowo łatwe w konserwacji. Wyjęcie głowicy nie sprawia problemów, w konsekwencji możliwości w zakresie czyszczenia i udrażniania są naprawdę duże. W pierwszym etapie wyjmujemy głowicę z tuszem, natomiast z koszyka głowicy wyjmujemy kartridże. W dalszej kolejności wlewamy płyn do udrażniania do odpowiedniego naczynia. W nim należy umieścić głowicę z dyszami, które skierowane są w dół. Na koniec całość wycieramy za pośrednictwem suchego ręcznika. Po upływie kilkunastu godzin możliwe jest wykonanie testowego druku. Jeśli wszystko jest w porządku, wówczas możliwe jest rozpoczęcie drukowania. Jeśli nie, istnieje prawdopodobieństwo, iż powód złego wydruku jest inny. Wówczas warto zastanowić się nad zakupem nowego produktu- oferujemy najwyższej jakości części eksploatacyjne, które charakteryzują się stosunkowo niską ceną.

Jak uporać się z tytułowym problemem w przypadku drukarki ze zintegrowanymi głowicami?

Nieco inaczej cały proces wygląda w sytuacji, gdy kartridże są zintegrowane z głowicami. Czyszczenie nadal nie jest jednak skomplikowane, natomiast ewentualnie popełnione błędy nie wiążą się z konsekwencjami. Od czego powinniśmy rozpocząć czyszczenie głowicy? W pierwszej kolejności wyjmujemy kartridż. Następnie sączymy płynem płatki kosmetyczne i wkładamy je do talerzyka. Kolejnym krokiem jest umieszczenie na nich pojemnika z tuszem. Pozostaje nam zostawić kartridż średnio na pół godziny. Kiedy czas ten upłynie, wówczas całość przecieramy za pośrednictwem suchego ręcznika papierowego. Pozostaje nam zamontować pojemnik, jednocześnie wydrukować stronę testową. Istnieją również inne możliwości, jednak pamiętajmy, że w skrajnych przypadkach konieczny może okazać się zakup nowego komponentu. 

W jaki sposób wyeliminować zaschnięty tusz w drukarce HP?

Jeśli chcielibyśmy wyczyścić zaschnięty tusz w drukarce HP, wówczas przydatne mogą okazać się ręczniki papierowe, patyczki do uszu, a także woda mineralna bądź destylowana. Podczas czyszczenia zachowajmy szczególną ostrożność, w przeciwnym wypadku możliwe jest przypadkowe zabrudzenia odzieży bądź rąk atramentem. Jest on niestety problematyczny do usunięcia. Pamiętajmy również o tym, aby podczas czyszczenia nie dotykać dysz. W przeciwnym wypadku doprowadzimy do awarii całego urządzenia, a tego z pewnością wolelibyśmy uniknąć.

W pierwszej kolejności wyjmujemy wkłady i szerszą stroną umieszczamy je na ręcznikach papierowych. Następnie zwilżamy patyczek do uszu wodą destylowaną. Pamiętajmy o odciśnięciu nadmiaru. Wcześniej przygotowany patyk służy do czyszczenia przedniej części pojemnika. Należy jednak unikać kontaktu z płytą dyszy. Na koniec umieszczamy układ w drukarce i zajmujemy się drukowaniem strony testowej.

pixel