JAK SPRAWDZIĆ TUSZ W DRUKARCE?

2022-08-02

Jak sprawdzić tusz w drukarce? Wiele modeli drukarek jest wyposażonych w cyfrowy interfejs wyświetlający poziom tuszu i tonera. Na ekranie LCD obok ikony kropli lub ikony wkładu znajduje się wskaźnik zapełnienia pojemnika. W przypadku technologii atramentowej będzie ich kilka. Jeżeli dokonujesz zakupu tuszu do drukarki w naszym sklepie tonerdodrukarki.pl i masz problem ze sprawdzeniem obecnego stanu tuszu w swoim urządzeniu skontaktuj się z nami a pomożemy! Stale staramy się sprostać potrzebom naszych klientów i dostarczyliśmy już na rynek około miliona wkładów do różnych modeli drukarek. U nas kupisz tusze oryginalne i wysokiej jakości zamienniki, tusze do takich modeli drukarek jak: Brother, Canon, Epson, Samsung, HP itp.  

Dowiedz się jak sprawdzić tusz w drukarce?

Wszystkie opcje, aby poznać poziom tuszu w drukarce.

Istnieją 4 sposoby:  

  • Wydrukować stronę testową.
  • Zbadać dane na wyświetlaczu.
  • Używać specjalnego oprogramowania.
  • Oględziny.

Jeśli drukarka współpracuje z systemem, który stale dostarcza tusz, jego poziom można określić patrząc na pojemniki, które najczęściej są przezroczyste. Ale nie każdy ma te urządzenia. Zwykle używane są wbudowane zbiorniki z atramentem.

Korzystanie z oprogramowania drukarki do sprawdzenia tuszu

W systemie Windows nie ma uniwersalnego narzędzia sprawdzającego, dlatego określenie poziomu tuszu jest dostępne tylko wtedy, gdy technika druku ma taką możliwość. Aby to zrobić, kliknij Start - Panel sterowania - Urządzenia i drukarki. Pojawi się nazwa podłączonego modelu. Następnie przejdź do zakładki Serwis, gdzie znajdą się dane dotyczące poziomu tuszu. Ale to menu może również nosić nazwę - Preferencje drukowania.

Drukowanie strony testowej

Witryna modeli drukarek jest w stanie wydrukować, taki arkusz, dzięki czemu można poznać poziom tuszu. W systemie Windows przejdź do Panel sterowania - Urządzenia i przekazuj, wybierz urządzenie, Zarządzanie - Ustawienia - Usługa. W oknie Ogólne znajduje się w pozycji Wydruk próbny.

Przez panel na obudowie

Tutaj w grę wchodzi funkcjonalność drukarki. Istnieje kilka sposobów, każdy typ drukarki ma swoją własną. Na korpusie sprzętu znajduje się wyświetlacz z menu. Przejdź do niego, wybierz Raporty. Niektóre urządzenia mają przycisk o nazwie Print Screen. Przytrzymaj go, a po 10 sekundach wskaźnik zacznie migać na zielono. Odczekaj kolejne 5 sekund, przestanie migać i będzie świecić światłem ciągłym. Zwolnij przycisk, a arkusz testowy rozpocznie drukowanie wraz z raportem.

Model Samsung SCX-3200. Aby uzyskać raport o materiałach eksploatacyjnych, wystarczy 5 sekund - przytrzymaj Stop. W przypadku SCX-4200 użyj menu - przejdź do Raporty - Dane systemowe i znajdź pozycję związaną z drukowaniem testowym. Niektóre modele są wyposażone w prosty wyświetlacz, na których widoczne są kody cyfrowe. To, co wskazują, można znaleźć w instrukcjach. Kod E3 oznacza, że kończy się tusz.

Pomoce dydaktyczne do sprawdzania poziomu tuszu w drukarce

Z reguły wraz z urządzeniem drukującym w pakiecie znajduje się dysk, na którym zapisywane są sterowniki i oprogramowanie, którego jedną z funkcji jest monitorowanie stanu tuszu. Zwykle natychmiast po podłączeniu drukarki Epson do komputera system Windows instalują się dla niej niezbędne sterowniki. Jeśli tak się nie stanie, wejdź na oficjalną stronę producenta, wpisz nazwę modelu i pobierz dystrybucję. Sterowniki zostaną zainstalowane automatycznie, a skrót zostanie umieszczony na pulpicie. Kliknij na niego, przejdź do zakładki Serwis - sekcja Monitor stanu. Na ekranie pojawi się kilka prostokątnych kształtów różnych kolorów, kto na których wskazana jest wskazana liczba pozostałych.

Poziomy tuszu drukarki HP

Jeśli drukarka nie zostanie wykryta przez system operacyjny, a poziom tuszu jest zawsze maksymalny lub całkowicie nieobecny, musisz zainstalować najnowsze sterowniki urządzenia. Wchodzimy na oficjalną stronę marki, wpisujemy w wierszu nazwę modelu i pobieramy oprogramowanie.

Urządzenia firmy Epson

Jeśli po podłączeniu drukarki system operacyjny nie będzie mógł znaleźć odpowiednich sterowników, należy je pobrać ręcznie z oficjalnego zasobu Epson. Wpisujemy model urządzenia w pasku wyszukiwania i pobieramy zestaw dystrybucyjny na komputer.

Instalowanie sterowników:

Aplikacja do konserwacji drukarki jest instalowana automatycznie. Uruchamiamy program, po czym działający skrót powinien przenieść się na pasek zadań. Klikamy na niego, przechodzimy do zakładki Serwis i otwieramy sekcję StatusMonitor. Pojawi się kilka wielokolorowych cyfr, wizualnie wskazujących poziom pozostałego tuszu w drukarce. Jeśli jeden z wkładów jest uszkodzony lub nie jest akredytowany przez markę, dokładność odczytów jest zauważalnie zmniejszona. Poziom tuszu do drukarki jest również wskazywany w wyskakującym okienku w momencie przesłania pliku do druku. W razie potrzeby możesz zaktualizować dane w aplikacji, klikając przycisk Aktualizuj.

Urządzenia firmy Canon

Sterowniki drukarki pobieramy z oficjalnej strony internetowej marki, jeśli nie zostały wcześniej zainstalowane. Wpisz model urządzenia w zapytaniu i pobierz dystrybucję. Instalujemy oprogramowanie zgodnie z instrukcjami kreatora asystenta. Następnie musisz otworzyć ustawienia drukarki. Nazywamy linię wyszukiwania kombinacją klawiszy Win + S, wpisujemy Drukarki i skanery i klikamy ten element. Następnie kliknij nazwę urządzenia i otwórz Zarządzanie. Powinien pojawić się Monitor stanu firmy Canon.

Ustawienia drukarki można również wywołać za pomocą oprogramowania innej firmy. Na przykład z Worda lub Photoshopa. Wystarczy otworzyć pozycję - Drukuj i przejść do - Właściwości sprzętu. Następnie przejdź do zakładki - Konserwacja i kliknij element Informacje o stanie drukarki. Otworzy się wykres pokazujący poziom napełnienia wkładu tuszu. Podczas wysyłania pliku do druku automatycznie wyskakuje okno systemowe. To samo stanie się, gdy poziom tuszu do drukarki zbliży się do wartości krytycznych. Jeśli to konieczne, możesz uzyskać bardziej szczegółowe informacje o wkładach, klikając pozycję - Szczegóły tuszu. Marka wyjaśnia, że korzystanie ze sprzętu innych firm wpływa na dokładność odczytów i działanie urządzenia jako całości.

pixel